Утеплення даху

До питання по утепленню даху, фронтону слід підійти з усією відповідальністю, тому що велика кількість теплого повітря йде саме через дах. При якісній і надійній теплоізоляції даху відбувається істотна економія енергії. І даний вид робіт потрібно виробляти не за технологією, яка використовується на утеплення фасаду
У більшості випадків, утеплення даху і фронтонів виконується за давно відомою технологією, яка відбувається в певній послідовності: для початку робимо внутрішню обшивку, потім пароізоляцію, утеплювач, гідро і вітроізоляція, і завершуємо роботу зовнішньої обшивкою або покрівельним покриттям.

Для того щоб утеплити дах, потрібно знати її будову. Як правило, конструкція даху має кілька шарів: що несе, його основа може бути з оцинкованого, залізобетонного або сталевого настилу. Потім йде шар, який називають розрівнююча стяжка, вона складається із суміші піску та цементу, потім утеплювач, пароізоляційний шар; гідроізоляційний шар.
Укладання євро шиферу можна робити двома способами – одношаровий і комбінований.
При укладанні одношаровим методом шиферу важливо досягти певної товщини теплоізоляції і тому євро шифер укладають в декілька шарів. При комбінованому способі верхній шар утеплювача володіє більшою щільністю, в порівнянні з плитами в нижньому шарі. Плити останнього шару приймають на себе навантаження самого верхнього шару і рівномірно розподіляють це навантаження по всьому теплоізоляційним килиму. Невірний пристрій утеплення даху або використання низької якості матеріалу може привести до непривабливому вигляду і швидкого руйнування внутрішньої обробки самої конструкції. При укладанні теплоізоляційних матеріалів пам’ятаєте, що ні в якому разі не повинно бути западини або порожнечі, а використання металевого каркаса в будові даху призводить до значного збільшення обсягу теплових втрат в 8-10 разів.
Кожна з цих зон має свої невеликі нюанси. Так, мансардний поверх втрачає більше кількості тепла, ніж нижній, тому що він має більше зіткнень із зовнішнім середовищем.

Пароізоляція даху

Почнемо з пароізоляції – це шар який повинен пропускати випаровування тільки в одну сторону (від теплоізоляції на вулицю) і захищати теплоізоляцію (кам’яну вату) від продування. Для пароізоляції обов’язково використовується спеціальна антиконденсатна плівка, яка стелиться на крокви, з обов’язковим зазором між плівкою і решіткою.

Антиконденсатна плівка настеляється вздовж схилу даху, починаючи від карниза, з нахлестом 15 сантиметрів, на стадії коли встановлені крокви і кріпиться брусками (товщиною мінімум 4-5 см.) вздовж крокв. І вже тільки до цих брусків кріпиться сама решетування, тим самим забезпечується зазор між плівкою і решіткою. Цей зазор виконує досить важливу роль, він забезпечує провітрювання підпокрівельного простору, куди якраз і потрапляють всі випари і за рахунок різниці температур перетворюються на конденсат. Більш докладно про провітрювання і вентиляції даху ми писали в окремій статті.

Якщо не залишити провітрюваного зазору між плівкою і латами, то конденсат буде скапліватся на плівці і на конструкціях даху, що з часом призведе до псування, а при наявності зазору волога буде вивітрюватися або при великій кількості, безперешкодно стікати по плівці вниз.

Ну і ще раз повторимося, що плівка повинна бути саме антиконденсатна (не в якому випадку не просто целофанова) і застелена правильною стороною, що-б пропускати випаровування від вати під дах.

У разі коли мансардний поверх влаштовується під старим дахом, де настелити плівку на крокви вже неможливо, необхідно прикріпити бруски з боків крокв, біля самого решетування і вже до цих брусків кріпити антиконденсатну плівку, в кожен отвір між крокв. Звичайно такий варіант більш трудомісткий і в деяких конструкціях дахів не дозволяє зробити скрізь провітрюваний зазор.

Теплоізоляція даху

Йдемо далі, теплоізоляція – як правило це кам’яна вата, пінопласт для утеплення мансардного поверху не підходить, тому що не дихає. Кам’яна вата укладається між крокв і повинна щільно прилягати до крокв, без зазорів. У той-же час вата не повинна бути зім’ята, інакше вона втрачає свої теплоізоляційні властивості. Теплоізоляція залежить не тільки від товщини шару вати, а й значною мірою від якості прирізки і укладання кам’яної вати, відповідно від цього буде і залежати тепло в будинку і витрати на опалення.

Рекомендована товщина кам’яної вати – мінімум 200 мм., А більш оптимальний варіант – це вата товщиною 200 мм. між крокв і ще один шар товщиною 50 мм нижче крокв, щоб перекрити всі стики та прилягання.

Окремо треба сказати про кріплення кам’яної вати. Неправильно просто вставити листи вати між крокв, оскільки дах під нахилом, з часом вата провисне і з’являться щілини. Необхідно зробити додаткове решетування, допустимо набити через одну, дошку дюймовку.

От і все, коли закінчена упаковка ватою, можна переходити до оздоблювального шару, наприклад обшивці гіпсокартоном. Наприкінці додамо, що існують і інші технології утеплення та ізоляції мансардного поверху, що включають в себе два, а іноді і три шари плівок, але на власному досвіді ми переконалися, що самий оптимальний і ефективний спосіб це описаний вище.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *